Jak skutecznie i szybko zamontować lustro?

Jak skutecznie i szybko zamontować lustro?

Zawieszenia lustra to zadanie, które może wydawać się skomplikowane, ale z odpowiednim przygotowaniem i narzędziami można wykonać je w kilka chwil. Jakie narzędzia będą potrzebne i o czym pamiętać, aby montaż przebiegł sprawnie a efekt był satysfakcjonujący?

Wieszanie lustra – od czego zacząć?

Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego miejsca na lustro. Należy uwzględnić przede wszystkim:

 • Funkcję pomieszczenia – w łazience lustro często jest umieszczane nad umywalką, w przedpokoju – w miejscu, które pozwoli na szybkie sprawdzenie swojego wyglądu przed wyjściem. Oczywiście liczą się tutaj tylko Twoje indywidualne potrzeby i preferencje, pamiętaj jednak, aby mieć na uwadze funkcjonalny aspekt lustra.
 • Oświetlenie – lustro najlepiej montować tam, gdzie jest (o ile możliwe) dostęp do naturalnego światła. Unikaj umieszczania go naprzeciwko źródła światła, aby uniknąć oślepiających odblasków. Dobrym wyborem będzie podświetlane lustro LED, dzięki któremu nie musisz martwić się o dodatkowe kinkiety i inne źródła światła.
 • Wysokość – średnia wysokość montażu to około 150 cm od podłogi do środka lustra, ale – znów – najważniejsze są tutaj Twoje indywidualne potrzeby.

Jakie narzędzia Ci się przydadzą?

Jeśli wiesz już, gdzie najlepiej zamontować lustro, przygotuj potrzebne narzędzia. Wiele zależy od rodzaju lustra (m.in. jego ciężkości i wielkości) oraz typu powierzchni, do której będziesz je mocować, ale najczęściej potrzebne są:

 • Wiertarka i wiertła – do wiercenia otworów w ścianie.
 • Kołki i wkręty – dopasowane do rodzaju ściany i wagi lustra.
 • Poziomica – aby zapewnić prawidłowe ustawienie lustra.
 • Taśma malarska – do oznaczenia miejsca montażu
 • Miarka – do dokładnego wymierzenia wszystkich parametrów.

Używając miarki i poziomicy, dokładnie oznacz miejsce, gdzie lustro ma być zamontowane. Taśma malarska pomoże utrzymać oznaczenia na ścianie bez uszkodzenia powierzchni (do oznaczenia może Ci się przydać także ołówek).

Mocowanie lustra do ściany – najważniejsze kroki

 1. Zaznacz (na przykład ołówkiem) miejsca, w których będą znajdować się kołki mocujące. Upewnij się, że wiertło jest odpowiednie do rodzaju ściany (inne wiertła będą potrzebne do ściany z cegły czy betonu, a inne do płyt gipsowo-kartonowych).
 2. Wywierć otwory w zaznaczonych miejscach, a następnie umieść w nich kołki rozporowe Pamiętaj, aby wiercić precyzyjnie i nie rozwiercać otworu na boki. Kołek musi ciasno trzymać się w otworze (nie może się ruszać, ponieważ grozi to niestabilnością i ryzykiem późniejszego upadku lustra). Kołek musi być też całkowicie wsunięty w otwór.
 3. Zamontuj haki wkręcając je w umieszczone w ścianie kołki. Upewnij się, że są one solidnie przymocowane (nie ruszają się na boki i nie da się ich łatwo wyjąć z otworów) i mogą wytrzymać ciężar lustra.
 4. Delikatnie zawieś lustro na przygotowanych hakach. Jeśli Twój model lustra ma dwie zawieszki, odchylając lekko jedną stronę lustra powieś je na pierwszej zawieszce a ułatwi Ci to naprowadzenie lustra na drugą zawieszkę. Jeśli lustro jest ciężkie, najlepiej wykonać ten krok z pomocą drugiej osoby, aby uniknąć przypadkowego uszkodzenia podlewu lustra, ramy lub ściany.

W razie wątpliwości skontaktuj się z nami!

W zestawie z lustrem otrzymujesz prawidłowo dobrane kołki i wkręty oraz inne akcesoria, które pozwolą Ci przywiesić lustro bez większych problemów.

Mocowanie lustra do ściany – o czym jeszcze pamiętać?

Jeśli chcesz uniknąć wiercenia, możesz zdecydować się na montaż lustra przy pomocy silnego kleju montażowego (zwróć uwagę by był to specjalny klej do luster, nie powodujący korozji podlewu). Jednocześnie pamiętaj, że nie sprawdzi się to w przypadku ciężkich luster (na przykład dużych, wyposażonych w masywne ramy). Najlepiej skontaktuj się z nami i upewnij się wcześniej, że dopuszczamy taki sposób montażu w przypadku Twojego modelu lustra.

W przypadku zawieszania lustra na klej montażowy:

 • Upewnij się, że powierzchnia ściany jest czysta i sucha.
 • Nałóż dedykowany do luster klej montażowy w paski lub kropki na tylnej stronie lustra.
 • Przyłóż lustro do ściany i delikatnie dociśnij.
 • Użyj taśmy malarskiej, aby utrzymać lustro w miejscu, dopóki klej nie wyschnie (zwykle kilkanaście godzin).

 

Przy montażu dużych i ciężkich luster zawsze używaj odpowiednich zabezpieczeń. Możesz użyć taśmy ochronnej na krawędziach lustra, aby zapobiec uszkodzeniom i zminimalizować ryzyko rozbicia. Pamiętaj też, że montaż dużego lustra do ściany powinien być przeprowadzony przez co najmniej dwie osoby lub najlepiej profesjonalistę.

Zweryfikowane opinie klientów

Anna R. (Google)
19 marca 2024
Mogę napisać tylko same pozytywy, obsługa najwyższy poziom, zakupiony towar również najwyższy poziom, tyczy się to jakości, estetyki, wykonania. Napewno wrócę do Państwa. Ps. Jeszcze raz chciałabym podziękować pani Agnieszce za to że kierowała się ludzkimi wartościami nad panującymi w obecnym świecie „zyski za wszelką cenę”.
Barbara (Google)
24 grudnia 2023
Polecam firmę Tarama. Pani Agnieszka to przesympatyczna i bardzo kompetentna osoba. Kontakt z nią to prawdziwa przyjemność. Zorganizowała na moją prośbę dostawę lustra w sobotę,za co bardzo dziękuję. Z lustra jestem bardzo zadowolona, niezwykle elegancki wygląd, doskonałe wykonanie, dobrze zapakowane, nic w transporcie się nie uszkodziło. Dziękuję i jeszcze raz gorąco polecam.
Hana E. (Google)
15 listopada 2023
Jestem zachwycona. Lustrem, barwą światła LED, podejściem do klienta - wyprodukowano dla mnie egzemplarz jeszcze nie dostępny w oficjalnej ofercie. Pani Agnieszka, odpowiedzialna za kontakt z klientami, znajduje rozwiązanie dla każdej sytuacji. Polska firma, brawo Wy:)
Marlena S. (Google)
8 listopada 2023
Jakość na wysokim poziomie ,lustra prezentują się cudownie ,bardzo dobrze zapakowane ,szybka przesyłka ,bardzo dobry kontakt z klientem, Cudowna Pani które reaguje na potrzeby klienta i służy pomocą
Tomasz G. (Google)
4 października 2023
Polecam firmę Tarama. Zamawialiśmy z żona lustro do salonu i jesteśmy zachwyceni jego wykonaniem. Bardzo wysoka jakość. Na tafli lustra ani jednej rysy. Paczka w której przyjechało lustro było idealnie zapakowane. Ponad to Pani, z która się żona kontaktowała w sprawie zamowienia jest niezwykle sympatyczna i kompetentna. Specjalnie na nasza prośbę zorganizowali dostawę lustra na sobotę za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Jeśli będziemy kupować do domu kolejne lustro to tylko w firmie Taram Polecam wszystkim !
Aleksandra P. (Google)
2 października 2023
Bardzo jestem zadowolona z zakupu. Lustro pięknie wykonane z dbałością o szczegóły. Profesjonalne oraz indywidualne podejście do klienta, bardzo miła i pomocna obsługa. Przesyłka jechała przez całą Polskę, bardzo szybko dotarła. Lustro bardzo dobrze zabezpieczone w solidną skrzynię na czas transportu. Polecam jeśli komuś zależy na wysokiej jakości w dobrej cenie.
Agnieszka B. (Google)
25 sierpnia 2023
POLECAM !!! Pani Agnieszka- to skarb firmy- dawno nie spotkałam się z taką uprzejmością i chęcią pomocy od sprzedawcy. Sam produkt rewelacja- kupiłam dwa lutra i jestem zachwycona, jednak lustro to nie tylko lustro:)
Joanna L. (Google)
25 lipca 2023
Zamówienie lustra i jego przyjazd DHL trwało 24h. Pani, która zajmuje się obsługą klienta była bardzo miła, zaradna i zadbała o komfort klienta. Serdecznie polecam ! Samo lustro w miedzianej ramie jest przepiękne, kolor idealnie pasuje do baterii w kolorze miedź CP. Oświetlenie nie jest duże, ale idealnie pasuje do małej łazienki. Wrażenie z zakupów bardzo pozytywne ! Jeśli będzie okazja na pewno wrócę !
Paulina P. (Google)
24 czerwca 2023
Lustra bardzo dobrej jakości, starannie wykonane. Niezwykle miła i pomocna obsługa.Przesyłka zapakowana bezpiecznie. Zdecydowanie polecam
Justyna K. (Google)
26 maja 2023
Moje lustro jeszcze nie dotarło (jest w drodze szybciej, niż zakładał pierwotny plan!:)), a ja już chciałabym podzielić się moim zdaniem o firmie TaRama. Cudownym zaskoczeniem dla mnie było to, gdy zapomniawszy o wiosennym rabacie na lustra i wpłaciwszy pełną kwotę, skontaktowała się ze mną Pani Agnieszka z firmy TaRama i w przemiłej korespondencji mailowej poinformowała mnie, że nadpłata zostanie zwrócona na moje konto. Ogromnie doceniam takie podejście do klienta. Serdecznie pozdrawiam cały zespół firmy TaRama😊
Anna S. (Google)
5 maja 2023
Jeśli chcesz dokonać bezproblemowego zakupu, skorzystać z pomocnej rady, mieć terminowo dostarczoną przesyłkę, która został rewelacyjnie zapakowana i co najważniejsze piękne lustro - to świetnie trafiłeś. Zakupy w TaRama to była czysta przyjemność! A otrzymane lustro wywołuje uśmiech i zadowolenie każdego dnia. W dobie kumulacji problemów z komponentami, terminową realizacją zamówień czy fachowym wykonaniem ten sprzedawca zdecydowanie wyróżnia się na rynku.Bardzo polecam!!! I sama chętnie tu wrócę :)
Edyta G. (Instagram)
8 kwietnia 2023
Piękne lustra dopasowane do potrzeb. Obsługa i kontakt na najwyższym poziomie - nawet w trudnych sprawach 0 psychologii, 100% pozytywne załatwienie sprawy! Świetny produkt skrojony do potrzeb klienta i fantastyczna obsługa. Gorąco polecam!!!
Kasia W. (Google)
24 lutego 2023
Lustra bardzo dobrej jakości i stanie wykonane. Miły i życzliwy kontakt. Przesyłka zabezpieczona wzorowo. Szybka realizacja zamówinienia. Polecam w 100%
Katarzyna G. (Google)
15 luty 2023
Zamówiłam dwa lustra Cassini led z podświetlaną, czarną ramą, w różnych rozmiarach - jeden nietypowy i oba prezentują się świetnie! Wspaniały kontakt z Panią Agnieszką. Lustra dojechały bardzo dobrze zabezpieczone. Polecam!
Monika P. (Google)
4 stycznia 2023
Zamówiłam trzy lustra, rożny kształt, z ramką i bez, z oświetleniem ledowym i bez oświetlenia. Wszystkie wykonane doskonale. Doskonale zapakowane, nic się nie uszkodziło w transporcie, transport zgodnie z ustaleniami. Pani Agnieszka niezwykle kompetentna, słowna, pomocna, cierpliwa. Jakość samych produktów i obsługi na znacznie wyższym poziomie niż przeciętna (mogłam się o tym ostatnio przekonać). Niektórzy mają problem ze wszystkim, a Pani Agnieszka z niczym :)) Polecam bez zastrzeżeń.
Krzysztof J. (Google)
15 grudnia 2022
Lustro świetnej jakości , starannie wykonane bardzo dobre uchwyty mocujące do ściany. Miły i życzliwy kontakt. Przesyłka wzorowo zapakowana , bardzo szybka i sprawna realizacja zamówienia. Jednym słowem zdecydowanie POLECAM ! ! !
Dominika K. (Google)
9 października 2022
Myślę, że zarówno ja jak i Pani Agnieszka, nigdy wcześniej nie przeżyłyśmy takiej lustrzanej przygody jaka nas spotkała w związku z moim zamówieniem. Pomimo trudności związanych z kurierami, paczka dotarła w końcu cała. Zapakowana prawdziwie pancernie, ucieszyła moje oko. I chyba tylko dzięki spokojowi i opanowaniu Pani Agnieszki nie zwariowałam. Lustro jest przepiękne i bardzo cieszę się, że zdecydowałam się na zakup. Polecam wszystkim
Adam R. (Google)
28 września 2022
Najbardziej profesjonalna firma jaką znam. Zaangażowanie w projekt i dbałość o detale jest godna podziwu. Poziom jakościowy godny polecenia.
Paweł R. (Google)
17 czerwca 2022
Przy pierwszym telefonie już wiedziałem że dobrze trafiłem! Świetny kontakt z Panią Agnieszką, wysłałem zdjęcie łazienki by uzyskać opinie jakie lustro będzie pasować. W ten sam dzień wybrane lustro było już zlecone i po niecałym tygodniu było już u mnie. Polecam z całego serca TARAMĘ.
Karolina L. (Google)
22 maja 2022
Lustro przepiękne. Cena adekwatna do jakości. Polecam z całego serca. Pani, która się kontaktowała w sprawie omówienia szczegółów, przemiła i ciepła osoba.
Arkadiusz G. (Google)
16 maja 2022
Świetnej jakości lustro nadające charakteru pomieszczeniu. Rama wykonana perfekcyjnie. Przesyłka zapakowana bardzo bezpiecznie. Wzorowy kontakt z firmą. Jednym słowem POLECAM!
Joanna J. (Allegro)
10 kwietnia 2022
Tak pieknie zapakowanej rzeczy, a nie wspomne ze lustra nie widziałam, fakt jeszcze nie podlaczone ale robi wrazenie
Justyna B. (Allegro)
4 luty 2022
Szczerze polecam tego sprzedawce. Bardzo dobry kontakt, chętnie odpowiedziano na moje wszystkie pytania przed zakupem, wysłano mi nawet dodatkowe zdjęcia produktu o które prosiłam. Samo lustro jest perfekcyjnie wykonane. Nie ma nieestetycznego łączenia na ramie. Towar dobrze zapakowany.
Maciej S. (Allegro)
1 kwietnia 2022
Porządnie zapakowane lustro, firma dba o bezpieczeństwo produktu.
Kinga D. (Google)
7 stycznia 2022
Od pierwszej rozmowy telefonicznej z Panią Agnieszką wiedzieliśmy już, że właśnie znaleźliśmy lustro do naszej łazienki i nie będziemy już dalej szukać. Kompetentna, rzeczowa, pomocna i w dodatku przesympatyczna. Termin realizacji szybszy, niż nam obiecano. Paczka zapakowana bardzo solidnie. Samo lustro piękne, nie ma śladu łączenia! Jednym słowem bardzo wszystkim polecamy i już nie możemy się doczekać kolejnych zakupów 😊
Anna R. (Google)
10 stycznia 2022
Polecam produkt! Doskonała jakość, dobra cena! Mam nadzieję, że się sprawdzi. Bardzo profesjonalna sprzedaż dobry kontakt ze sprzedającym
J J (Google)
30 listopada 2021
Polecam serdecznie sklep internetowy Tarama. Firma świadczy usługi na najwyższym poziomie, a jakość oferowanych produktów spełni nawet te najbardziej wygórowane oczekiwania. Moje nowe lustro już wisi w łazience i wiem, że niebawem skuszę się na kolejne zakupy. Jeśli więc szukacie Państwo nowego lustra do łazienki, przedpokoju czy salonu, nie mogliście trafić lepiej! Dodatkowym atutem jest również fantastyczna obsługa klienta.
Karolina J. (Google)
12 października 2021
Niesamowicie profesjonalna firma. Lustra bardzo dobrej jakosci. Mam w posiadaniu dwa.... ciężko było się oprzeć :) Precyzja, dokładność i zaangażowanie to cechy wyróżniające sprzedawców. Miła obsługa. Polecam!!!
Mateusz J. (Google)
13 października 2021
Bardzo dobrze wykonane lustra, świetna obsługa, kupiłem jedno i na pewno wrócę po następne :)
Katarzyna S. (Google)
13 października 2021
Polecam z całego serca! Pełen profesjonalizm! Polecam!
Agnieszka L. (Allegro)
6 sierpnia 2020
Towar 1 klasa. Lustro piękne
Ewelina N. (Allegro)
4 sierpnia 2020
Szybka wysyłka. Z dostawą trochę gorzej ale to już wina firmy kurierskiej. Lustro świetnie zapakowane, ciężko byłoby je uszkodzić :) Gorąco polecam!
Nojmi61 (Allegro)
2 sierpnia 2020
Lustro przepiękne, luksusowe choć w skromnej, ale pięknej oprawie, drogie ale warte swojej ceny. Staranność opakowania do transportu powala z nóg. To pierwszy zamawiany przez mnie towar, który był tak fantastycznie zabezpieczony. Pozdrawiam sprzedawców i dziękuję!
karmazynowypirat (Allegro)
7 luty 2020
Lustra są przecudne, ale nie to jest najważniejsze. Te lustra trzeba kupić tylko po to żeby zobaczyć jak powinny być pakowane delikatne przedmioty :-) Jeśli się wahasz bo boisz, że się uszkodzą w transporcie to wyluzuj. Wszystko będzie dobrze :)
lusiekst (Allegro)
13 kwietnia 2020
Wszystko super. Lustro b. ładne, b. miła i pomocna obsługa.
Przewiń i zobacz więcej opinii
100% gwarancja jakości
Polski producent
100% bezpieczna dostawa
Darmowa wysyłka
Zawsze terminowa realizacja
Zadzwoń do nas! 698 247 303
Odbierz 5% zniżki na pierwsze zakupy i bądź na bieżąco z nowościami! Zostaw swój adres email

Zyskaj 5% rabatu na pierwsze zakupy

Jednorazowy rabat dla nowych klientów na pierwsze zakupy.

Udanych zakupów!

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.