tarama.pl
Kategorie

BLOG

Lustro, czyli efektowny dodatek w ramach piękna Twojego wnętrza
Lustro, czyli efektowny dodatek w ramach piękna Twojego wnętrza

Lustro, czyli efektowny dodatek w ramach piękna Twojego wnętrza 

Lustra, odkąd tylko zaczęto ich używać, hipnotyzują, przyciągają i czarują. Jednym kojarzą się z bajkową tajemniczością, innym z dekoracyjnym akcentem uzupełniającym wnętrze domu, a jeszcze inni odnajdują w nich jedynie funkcjonalny dodatek. Bez względu jednak na to, w jaki sposób posiadanie lustra odpowiada naszym potrzebom i jaką funkcję ono spełnia, jest to element codzienności, który odmienia nasze wnętrze. 

Lustro odbiciem dobrego stylu i designu 

Przy doborze lustra dużą rolę odgrywa jego wygląd. I nie ma w tym nic próżnego! Choć dla każdego piękno i gust są czym innym, wybierając lustro do mieszkania lub domu, warto kierować się nie tylko względami wizualnymi. Użyteczność tego dodatku i jego funkcjonalność w danym miejscu naszego domu, mają także duże znaczenie, a wybór lustra niejednokrotnie podyktowany jest charakterem wnętrza, w którym ma się znaleźć. Na przykład lustro w złotej ramie, czyli klasyka gatunku, zasługuje na to, aby być punktem centralnym salonu, w którym subtelność dodatków pozwala odpowiednio podkreślić obecność barkowego bogactwa powieszonego na ścianie. Tak samo lustro okrągłe z podświetleniem, tworzące delikatną łunę na jego krawędziach, przykuje uwagę, dyskretnie akcentując swoje położenie w minimalistycznym wnętrzu. 

Czy jest zatem jakiś klucz, który otwiera drzwi do odpowiedniego doboru lustra? Przyjrzyjmy się temu z bliska, a refleksje same się nasuną.

Nie sztuką jest odzwierciedlać, sztuką jest tworzyć od nowa

Czy zakup odpowiedniego lustra do swojego lokum jest większą filozofią? Można by pomyśleć, że niekoniecznie – w końcu to przedmiot, w którym można się przejrzeć, by skontrolować wygląd tuż przed wyjściem z domu lub wykonać przed nim precyzyjny makijaż czy perfekcyjną fryzurę. Ot, codzienne czynności! Gdzie jest haczyk w takim razie? Umiejętny dobór lustra, czy do przedpokoju, czy do łazienki, z podświetleniem lub bez sprawi, że zyskamy nową perspektywę:

  • np. wieszając owalne lustro w białej ramie na ciemnej ścianie, optycznie rozświetlisz ją, 
  • aranżując ścianę z dużym lustrem naprzeciwko okna, uzyskasz efekt rozproszenia światła w całym pomieszczeniu, 
  • ciemne i wąskie wnętrze optycznie wydłużysz, wieszając lustro w czarnej ramie podświetlane LED na jego końcu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, pomieszczenie będzie wydawało się dwa razy dłuższe!

Po drugiej stronie lustra

Odpowiednio dobrane lustro może całkowicie odmienić charakter wnętrza, niezależnie, czy jest to pokój dzienny, sypialnia, przedpokój czy łazienka. Zanim jednak zdecydujemy o wyborze konkretnego rodzaju, odpowiedzmy sobie na takie pytania jak: 

  • czy lustro na ścianie salonu ma być jedynie przykuwającym oko dodatkiem,
  • czy może funkcja użytkowa jest dla nas najistotniejsza?

Jeśli korzystanie z lustra ma być codziennością, to wybierzmy takie, które będzie obejmować całą sylwetkę. Zastanówmy się, które miejsce jest najlepiej doświetlone, a rzucany cień nie przyćmi efektu końcowego lustrzanego odbicia. Przyjrzyjmy się dokładnie przestrzeni, w której chcemy ulokować lustro i spróbujmy zwizualizować sobie, w jaki sposób jego odbicie może zmienić całościowy efekt aranżacji. 

Lustro to magiczny dodatek, więc to, co jest po jego drugiej stronie, zależy od naszej niczym nieograniczonej wyobraźni. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.